WAKACJE 2009 - relacje

W roku 2009 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce przygotował bardzo bogatą oraz atrakcyjną ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. W lipcu i sierpniu zorganizowano turnieje w sześciu dyscyplinach sportowych, a ich uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Większość imprez odbywała się na stadionie  

 

    Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili specjaliści w warcabach 100-polowych, którzy walczyli o miano najlepszych w X już wakacyjnej „Warcabiadzie”. Następnie odbyły się wyścigi rowerowe na bieżni stadionu. Dyscyplina ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nawiązuje do wspaniałych tradycji kolarstwa na tym terenie. Swe indywidualne umiejętności mogli też zaprezentować  młodzi gracze w sportach rakietowych, którzy rywalizowali pod okiem nauczyciela  Janusza Dąbrowskiego. Zarówno tenis stołowy jak i ziemny zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Aby dodatkowo zachęcić młodych adeptów do spędzania wolnego czasu na korcie, od połowy sierpnia przy OSiR-ze w Sobótce założono bezpłatną szkółkę tenisa ziemnego. Na  zajęciach prowadzonych przez wspomnianego już wcześniej Dąbrowskiego pojawiło się już ok. 40 chętnych. Najciekawsze turnieje wakacyjne to bez wątpienia współzawodnictwo w grach zespołowych. Zarówno siatkarskie jak i koszykarskie zmagania, które prowadził nauczyciel Sławomir Drozd, przyciągnęły sporą liczbę uczestników.

 

    Najbardziej aktywnymi sportowcami, którzy brali udział w kilku dyscyplinach, byli: Boguszewicz Maciej, Stępniowski Michał, Krzymiński Patryk, Hajdamowicz Michał i Maciej oraz Stachniuk Konrad.